پرسش و پاسخ های متداول در مورد آکادمیآیا امکان پرداخت ماهیانه شهریه کلاسها به آکادمی وجود دارد؟

پاسخ: خیر، ازنظر آکادمی پرداخت ماهیانه کلاسها بلامانع است ولی چون دانشجو نیازمند دریافت ویزای تحصیلی است و تنها در صورتی اکادمی تقاضای صدور ویزا برای وی میکند که زبان آموز شهریه دوره مورد نظر خود را یکجا پرداخت کرده باشد.

چه کتابی در آکادمی به عنوان کتاب آموزشی مورد استفاده قرار میگیرد؟

پاسخ: سیستم آموزشی آکادمی بر پایه تدریس کتب Cutting Edge می باشد. در ابتدای هر ترم، زبان آموز کتاب همان ترم را از فروشگاه کتاب آکادمی خریداری می نماید.

آیا میتوانم بدون دریافت ویزا و بیمه در آکادمی تحصیل کنم؟

پاسخ: خیر، طبق قوانین جدید ویزای ایرانیان در مالزی که از آبان ماه سال 92 به اجرا در آمده، زبان آموز الزاما می بایست ویزای تحصیلی دریافت کرده و بیمه درمانی شود. صدور ویزای تحصیلی ممکن است دو ماه یا بیشتر به طول بیانجامد. بنابراین حتما می بایست برای دریافت ویزا از دو تا سه ماه قبل از شروع دوره اقدام نمایید.

ویزای تحصیلی برای چه افرادی صادر میگردد؟

پاسخ: ویزای تحصیلی برای کلیه زبان آموزان از سن 18 سال تا 35 سال صادر میشود. در صورتی که سن شما کمتر از 18 سال یا بیشتر از 35 سال است امکان تحصیل در آکادمی را نخواهید داشت.

صدور ویزای تحصیلی چقدر به طول می انجامد؟

پاسخ: از زمانی که درخواست صدور ویزا به اداره مهاجرت مالزی ارسال میشود تا زمان دریافت ویزا معمولا دو تا سه ماه به طول می انجامد.

آیا میتوانم از کمک هزینه تحصیلی بنیاد آکادمی زبان لندن استفاده کنم؟

پاسخ  :این کمک هزینه معمولا به زبان آموزانی از کشورهای فقیر افریقایی تعلق میگیرد و شامل زبان آموزان ایرانی نمیشود. ولی حالت دوم کمک هزینه به زبان آموزان نخبه با نمرات عالی تعلق میگیرد که پس از ورود شما به آکادمی و کسب نمرات مناسب در ماه های اول، بنا به صلاحدید مدیریت آکادمی، ممکن است شامل این کمک هزینه شوید.

آیا امکان کار حین تحصیل در آکادمی وجود دارد؟

پاسخ: خیر، طبق قوانین دولت مالزی هیچ دانشجو یا زبان آموزی مجاز به کار در حین تحصیل نمی باشد. عملا شما در زمان تحصیل در آکادمی فرصتی هم برای کار نخواهید داشت و 5 روز هفته از صبح تا بعد از ظهر را مشغول تحصیل خواهید بود.

فاصله آکادمی تا نزدیک ترین ایستگاه مترو چقدر است؟

پاسخ:  حدود 4 کیلومتر تا نزدیکترین ایستگاه مترو فاصله است ( ایستگاه تامان باهاگیا Taman Bahagia) که زبان آموزان می توانند این مسیر را با تاکسی طی کنند. هزینه تاکسی در این مسیر در حالت عادی بین 7 تا 8 رینگت ( ورودی تاکسی 3 رینگت میباشد )  و  در مواقع ترافیک بین 10 تا 12 رینگت  و هزینه مترو تا مرکز شهر 3 رینگت می باشد.

آیا امکان تهیه غذای ایرانی در نزدیکی آکادمی وجود دارد؟

پاسخ:  بلی در یکی از محله های نزدیک به موسسه (کاسا تروپیکانا Casa Tropicana) که در فاصله ی 6 کیلومتری از موسسه قرار دارد ( کرایه تاکسی حدود 8 تا 10 رینگت و زمان مورد نیاز حدود ده دقیقه می باشد ) هم رستوران ایرانی موجود است  و هم سوپرمارکت ایرانی که زبان آموزان می توانند ملزومات مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنند.

آیا امکان دریافت مرخصی در حین تحصیل در آکادمی وجود دارد؟

پاسخ:   در حین تحصیل هر متقاضی میتواند حداکثر تا 2 ماه با دلیل موجه مرخصی بگیرد ( بازگشت به ایران یا شرکت در دوره  امتحانات دبیرستان های ایرانی ) درخواستهایی که موجه نباشد مورد قبول واقع نمی شود. تصمیم گیری نهایی به عهده مدیران موسسه خواهد بود.

آیا در اطراف آکادمی مهدکودکی ایرانی جهت کودکان وجود دارد؟

پاسخ:  خیر مهد کودک ایرانی فقط در مرکز شهر واقع شده که مناسب استفاده فرزندان زبان آموزان نیست.

آیا کلاسهایی ویژه کودکان در آکادمی برگزار میگردد؟

پاسخ: خیر، کلاسهای آکادمی همگی بر پایه آموزش کتب Cutting Edge برگزار شده و کلیه متقاضیان در همین سیستم تحصیلی قرار میگیرند. ولی هیچ منعی برای حضور کودکان این کلاسها وجود ندارد.

آیا امکان اسکان خانوادگی در آپارتمان های آکادمی وجود دارد؟

پاسخ:  خیر، اسکان در خوابگاه های دانشجویی فقط مخصوص دانشجویانیست که در دوره های موسسه ثبت نام میکنند و موسسه هیچ گونه تعهدی مبنی بر تهیه خوابگاه برای اعضای خانواده متقاضی نداشته و فقط در صورت اجازه ی مدیران موسسه اعضای خانواده  متقاضی میتوانند با پرداخت هزینه  خوابگاه در آپارتمان ها اقامت نمایند.

چه پروازهایی از ایران به مالزی انجام میشود؟

پاسخ: هواپیمایی ایران ایر و ماهان هر شب پروازی را از فرودگاه امام خمینی تهران به مقصد کوالالامپور دارد. همچنین هواپیمایی ملی مالزی معروف به ایراسیا نیز چند پرواز در هفته از همین فرودگاه به مقصد مالزی دارد. به علاوه این دو هواپیمایی، ماهان ایر نیز دو پرواز در هفته از فرودگاه بین المللی شیراز به مقصد کوالالامپور دارد.

قیمت بلیط رفت و برگشت از ایران به مالزی چقدر است؟

پاسخ: بسته به اینکه شما بلیط خود را چند روز قبل از پرواز تهیه میکنید، بلیط از چه هواپیمایی و با چه کلاسی تهیه میشود و همینطور تاریخ پرواز شما در چه فصلی قرار گرفته قیمت بلیط رفت و برگشت میتواند بین 1.300.000 تومان تا 1.900.000 تومان متغیر باشد.

خانواده چطور میتواند در حین تحصیل برای من پول ارسال کند؟

پاسخ: ساده ترین و سریع ترین راه برای ارسال پول از ایران به مالزی، از طریق صرافی های ایرانی موجود در کوالالامپور است. تعداد زیادی صرافی ایرانی در این شهر فعال هستند که خدمات مربوط به انتقال پول دانشجویان را از ایران به مالزی یا بالعکس انجام میدهند. به این شکل که شما یا خانواده تان با ورود به سایت اینترنتی این صرافی ها، شماره حساب ایران آنها را مشاهده و پول را در ایران به این شماره حساب ها واریز میکنند. سپس شما به دفتر صرافی مراجعه کرده و با ارائه مشخصات واریز وجه در ایران، مبلغ منتقل شده را به پول رایج مالزی دریافت میکنید. همچنین میتوانید با تماس با صرافی تقاضا کنید که وجه به شماره حساب شما در مالزی منتقل شود. این انتقال معمولا یک روز یا کمتر به طول می انجامد.

آیا میتوانم با افرادی از کشورهای دیگر هم اتاق شوم؟

پاسخ: بله؛ پیشنهاد ما به شما نیز هم اتاق یا هم خانه شدن با زبان آموزانی از کشورها و ملیت های دیگر هست. ولی در صورتی که شما اصرار داشته باشید که با دوستان ایرانی هم اتاق شوید، اکادمی تمام تلاش خود را برای هماهنگی این موضوع انجام خواهد داد.

چه امکاناتی در اتاق های خوابگاه وجود دارد؟

پاسخ:  در اتاق ها وسایلی از قبیل تخت خواب و تشک، میز و صندلی و کمد و کولر گازی موجود میباشد. لازم به ذکر است که به دلیل محدودیت فضا فقط یک میز و صندلی و یک کمد در هر اتاق موجود میباشد که دو نفری که یک اتاق را به اشتراک استفاده میکنند باید از این وسایل بطور مشترک استفاده نمایند ( وسایلی از قبیل بالشت، پتو و رو تختی وسایل شخصی بوده و متقاضی میبایست نسبت به تهیه آنها اقدام نماید ( . داخل آشپزخانه و سالن نیز امکاناتی از قبیل اجاق گاز، ماشین لباس شویی، مایکروفر، یخچال، کتری برقی، تلویزیون و ... موجود است.

در زمان خروج از ایران چه وسائلی به همراه داشته باشم؟

پاسخ: فرض کنید برای سفری چند ماهه به شهری دیگر آماده میشود. به همراه داشتن وسائل اولیه زندگی، البسه، وسائل شخصی و ... را فراموش نکنید. سعی کنید یک ملحفه و پتوی مسافرتی را نیز با خود به همراه داشته باشید. همینطور بشقاب و قاشق و لیوان را نیز ترجیحا به همراه داشته باشید. در مجموع سعی کنید از تمام وزن بار مجازی که پرواز به شما اجازه داده استفاده بهینه نمایید. ( در مرکز خرید وان اتاما one utama  که در نزدیکی موسسه و خوابگاه می باشد، فروشگاههای متعدد لوازم خوانگی موجود میباشد که در صورت به همراه نداشتن این وسائل، متقاضی میتواند نسبت به تهیه آنها از این فروشگاه ها اقدام نماید و از این بابت جای نگرانی نیست. )

من یک پسرم و هم اکنون معافیت تحصیلی دارم، آیا امکان حضور در کلاسهای آکادمی را خواهم داشت؟

پاسخ: خیر؛ در صورتی که سن شما از 18 سال بیشتر باشد ( برای مثال متولدان سال 74 وقبل از آن در سال 1392 مشمول شده اند و اجازه خروج ندارند ) شما اجازه خروج از کشور را نخواهید داشت. حتی اگر هم اکنون دانشجو هستید و از معافیت تحصیلی استفاده میکنید باز هم در هیچ حالتی نمیتوانید برای دوره های زبان از ایران خارج شوید. قرار وثیقه تنها برای تحصیلات تکمیلی در مقاطع ارشد و دکترا قابل استفاده می باشد.

آیا با اتمام دوره زبان، مدرک آیلتس از طرف آکادمی به زبان آموزان تعلق میگیرد؟

پاسخ: خیر، مدرک زبان آیلتس، یک مدرک بین المللی بوده که توسط دانشگاه کمبریج انگلستان صادر میگردد. هر ماه چند بار این آزمون به شکل همزمان در صدها حوزه در سراسر جهان برگزار شده که زبان آموزان متقاضی می توانند در یکی از این حوزه ها در آزمون شرکت کرده و نهایتا نمره شما و مدرک نهایی توسط بنیاد آیلتس وابسته به دانشگاه کمبریج در انگلستان صادر شده و به آدرس شما پست میگردد. آکادمی زبان لندن مانند تمامی آکادمی های زبان در سراسر جهان، تنها شما را برای شرکت در این آزمون آماده میکند و خودش این مدرک را صادر نمیکند. البته آکادمی زبان لندن، مدرک داخلی خود را در پایان هر سطح به زبان آموزان اعطا میکند که از آن مدرک جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های طرف قرارداد آکادمی در مالزی می توان استفاده کرد. فهرست این دانشگاه ها را میتوانید در بخش مربوط به دانشگاه های طرف قرارداد آکادمی مشاهده نمایید.

آیا آزمون آیلتس داخل خود آکادمی لندن برگزار میشود؟

پاسخ: خیر، مکان های برگزاری آزمون آیلتس در مالزی، مراکز مشخص و تعریف شده ای هستند که زبان آموزان آکادمی لندن نیز در یکی از حوزه های نزدیک به آکادمی، در آزمون شرکت میکنند. هماهنگی های لازم جهت ثبت نام و شرکت در آزمون توسط آکادمی زبان لندن برای زبان آموز انجام میگردد.

فارغ التحصیلان آکادمی معمولا چه نمره ای در آزمون آیلتس کسب میکنند؟

پاسخ: این به میزان تلاش و پشتکار زبان آموزان ارتباط خواهد داشت. ولی به شکل متوسط بیش از 95 درصد فارغ التحصیلان آکادمی در آزمون آیلتس آکادمیک نمره ای بین 6 تا 7 کسب میکنند.

آیا من باید ضرورتا ده ماه در آکادمی تحصیل کنم؟

پاسخ: خیر، دوره کامل تحصیل در آکادمی ده ماهه می باشد که معمولا هیچ زبان آموزی نیاز به گذراندن هر ده ماه آموزش را ندارد. سطوح اولیه کلاسها کاملا مبتدی بوده و آموزش زبان انگلیسی را از پایه شروع میکنند. در روز ورود به آکادمی در یک آزمون تعیین سطح شرکت کرده و سطح اولیه به شما اعلام میگردد. معمولا زبان آموزان اعزامی از ایران اغلب در سطوح 3 تا 6 پذیرفته میشوند. در این مرحله نیز خود زبان آموز به دلخواه میتواند طول دوره نهایی را انتخاب کند. برای مثال اگر در سطح 5 پذیرفته شوید برای اتمام دوره آکادمی به گذراندن یک دوره 6 ماهه نیاز خواهید داشت ولی میتوانید یک دوره 4 ماهه را سپری کرده و تا سطح 8 آکادمی تحصیل خود را ادامه دهید.

چه هزینه ای باید برای شرکت در تورهای تفریحی پرداخت کنم؟

پاسخ: بسته به اینکه تور مورد نظر چند روزه باشد و یا چه امکاناتی را به شرکت کنندگان ارائه کند هزینه پرداختی می تواند بین 50 تا 300 رینگت متغییر باشد.

صدور نامه پذیرش چه مدت به طول می انجامد؟

پاسخ: صدور نامه پذیرش معمولا بین دو تا سه هفته به طول می انجامد و پس از این مدت تصویر نامه پذیرش به آدرس ایمیل زبان آموز ارسال میگردد. این تصویر جهت اطلاع شما ارسال شده و ارزش قانونی دیگری ندارد و نیازی نیست که از آن پرینت تهیه کرده و جایی ارائه نمایید.  اصل نامه پذیرش به همراه اصل معرفی نامه اداره مهاجرت مالزی بعد از دو تا سه ماه به دست شما رسیده و می بایست این دو نامه را به همراه مدارک بانکی و بلیط مالزی به سفارت مالزی در تهران شخصا تحویل داده و ویزای اجتماعی 90 روزه دریافت نمایید.

آیا امکان اجاره آپارتمان مستقل در نزدیکی آکادمی وجود دارد؟

پاسخ:  بله، در صورتی تمایل زبان آموز میتواند بصورت مستقل یک واحد اپارتمانی کامل اجاره نماید، کرایه هر ماه بین 1500 تا 2300 رینگت ( بسته به مکان آپارتمان و لوازم موجود در آپارتمان ) متغییر است. همچنین شما نمیتوانید برای مدت کمتر از یکسال خانه ایی را اجاره کنید و الزاما می بایست به مدت یکسال آپارتمان را اجاره کنید. همچنین شما میبایست اجاره ماه اول را پیش از ورود به خانه پرداخت نمایید و همینطور اجاره دو ماه و نیم را به عنوان ودیعه به صاحب خانه پرداخت نمایید و در صورتیکه زیر یکسال بخواهید آپارتمان را پس دهید این مبلغ به عنوان اجاره ماه های بعد در اختیار صاحبخانه قرار خواهد گرفت که البته تمام این شروط در قراردادی که مابین شما و صاحبخانه امضا میگردد ذکر شده است.

امکانات رایگان موجود در محوطه خارجی آپارتمان های آکادمی چیست؟

پاسخ:  استخر شنا؛ سونا، جکوزی، زمین تنیس و باشگاه بدنسازی و ...

آیا امکان تحصیل افراد با معلولیت های حرکتی در آکادمی وجود دارد؟

پاسخ: پیش بینی های زیادی در آکادمی و خوابگاه ها برای رفاه این عزیزان صورت گرفته. ولی پیشنهاد میکنیم در صورتی که فردی با معلولیت حرکتی هستید به همراه یکی از دوستان یا اعضای خانواده جهت تحصیل مشترک در آکادمی اعزام شوید تا حضور این دوست در کنار شما  از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

آیا آکادمی ارتباط مستقیمی با مراکز آموزش زبان در کشور انگلستان دارد؟

پاسخ:  خیر، ارتباط مستقیمی بین موسسه و مراکز آموزشی خارج از مالزی وجود ندارد.

آیا بعد از دریافت ویزای تحصیلی در آکادمی، به دیگر اعضای خانواده نیز ویزای همراه داده میشود؟

پاسخ : خیر، ویزا تنها به افرادی تعلق میگیرد که در کلاسهای آکادمی ثبت نام کنند. بنابراین اگر قصد دارید دیگر اعضای خانواده را نیز در طول تحصیل در مالزی در کنار خود داشته باشید، ایشان نیز می بایست در کلاسهای آکادمی ثبت نام کنند.

وضعیت امنیت در منطقه آکادمی و آپارتمان ها به چه صورت است؟

پاسخ: مالزی و به خصوص شهر کوالالامپور همیشه به عنوان یکی از امن ترین شهر ها و کشورهای قاره آسیا مشهور بوده است. منطقه ای که آکادمی زبان لندن در آن واقع شده بنام پتالینگ جایا نیز یکی از مناسب ترین نقاط کوالالامپور برای زندگی می باشد. در نزدیکی موسسه و در کنار مرکز خرید one utama ، ساختمان شبکه 3 تلویزیون مالزی واقع شده که این موضوع خود امنیت منطقه را فوق العاده ایده آل کرده است. همچنین آپارتمان های مجاور آکادمی که به عنوان خوابگاه مورد استفاده قرار میگیرند، دارای نگهبانی و حراست 24 ساعته بوده و هیچ کس بدون ارائه کارت شناسایی مجاز به ورود به ساختمان نمی باشد.

 آخرین بروز رسانی: 5 آبان 1392